Realizace

Rádi bychom vám představili naši práci s ukázkou některých realizací a rozpočtem. Naše společnost se specializuje na výstavbu a renovaci fóliových bazénů ze ztraceného bednění (polystyrénové bloky) a na plechové bazény s vnitřní fólií. Poslední dobou jsou to více renovace (vyvaření) polypropylenových bazénů z důvodu netěsnosti a úniku vody nebo rozpadu materiálu.

Na těchto stránkách určitě nenajdete naše know how a návody, jak si správně postavit bazén, aby se dodrželi veškeré postupy a důležitá stavební opatření. Stavební část určitě není dobré podceňovat, protože pak způsobené úpravy nebo škody mohou dosahovat opravdu vysokých částek. Setkali jsme si již s hodně smutnými případy, kdy jsme si říkali, proč si nenechali poradit od bazénářské firmy.

I na základě těchto zkušenostní jsme se rozhodli, poskytnou zákazníkům odborné poradenství nebo náš stavební dozor. Zákazník má pak 100% jistotu, že postupoval správně a pokud je manuálně šikovný, může si postavit celý bazén sám. Pokud se jedná o fóliový bazén, který je potřeba vyvařit těžkou bazénovou fólií, tak samotné vyvařování je už potřeba přenechat profesionálům, protože materiál bazénové fólie není nikterak levná záležitost a samotné vyvařování vyžaduje několik let praxe. 

Stavba bazénů z betonového skeletu

Bazény s betonovým skeletem stavíme na základové desce z polystyrénových bloků a betonu.  Bazény se pak vyvložkují bazénovou fólii 1,5 mm silnou. Fólie se vaří speciální horkovzdušnou pistolí. Tato technologie umožňuje postavit bazén jakéhokoliv tvaru. Mezi nejžádanější bazény patří obdélníkové bazény s vnitřními schody. Bazény z betonového skeletu a bazénové fólie patří mezi dlouhodobě nejstabilnější bazény, protože renovace bazénového skeletu a fólie se provádí po 40 letech užívání.

Používáme kvalitní a ověřené technologie, protože není určitě v zájmu nás ani zákazníka, abychom po dvou letech kopali a měnili prasklé potrubí a trysky, protože materiál neodolal chloru. Veškerá naše technologie je certifikovaná od evropských výrobců, s kterými spolupracujeme již od roku 1996.

Vlastnosti DLW fólie:

  • zesílení textilním materiálem
  • mimořádně odolné vůči protržení
  • antimikrobiální vlastnosti, které zamezují usazování bakterií a plísní
  • homogenní povrch zamezuje růstu řas a usazování nečistot

Fólie DLW od nizozemského výrobce jsou vhodné pro soukromé bazény i veřejná zařízení, pro krytá i venkovní koupaliště, pro nově budovaná zařízení i sanace. Můžete vybírat z několika barevných vzorů DLW včetně protiskluzových fólií, které jsou určené na vnitřní schody. Bazény osazujeme veškerou technologií pro provoz bazénu. Realizace bazénu je možná i na klíč včetně výkopových, zednických a elektrikářských prací.

Dále pracujeme ještě s fóliemi Cefil od španělského výrobce, která nemá tolik barevných dekorů jako DLW a cenově je přijatelnější než DLW fólie. Je to právě tím, že fólie Cefil mají jinou technologii tisku a nemají v sobě tolik zpevněnou mřížku jako DLW. Nicméně se jedná o kvalitní fólii, kterou také vřele doporučujeme.

Případová studie výstavby polystyrénového bazénu místo plechového

Zákazníkovi jsme postavili nový bazén 2,5 x 4,5 m z polystyrénových tvárnic. Výhodou bylo, že zákazník měl před tím plechový obezděný bazén, takže stavební přípravy základové desky a výkopových prací byly hotové. Na desku jsme navázali prací s polystyrénovými bloky, které provazujeme armaturami. Z bědnění jsme také vytvarovali schodiště. Dále následovala instalace technologie skimmer, trysky a rozvody potrubí. Předposlední fáze skeletu je betonování a pěchování betonu do mezer v blocích. Tím se nám celý bazén pěkně zpevní. Bazén pak celý ze vnitř natáhneme do perlinky a lepidla. Finální fáze je pak filcování a vyvaření bazénu a schodiště fólií. Bazén jsme vyvařili modrou fólií Cefil. U bazénu nebyla instalována světelná technologie. Zákazník ale požadoval protiproud, který jsme mu nainstalovali do stěny bazénu a motor jsme umístili do šachty. Na bazénovou stěnu si zákazník nechal položit dlažbu. A tím byla realizace kompletní.

Celková realizace se pohybovala 160 – 200 tis. s DPH  

Renovace a výstavba bazénů se dá provést i s 15% DPH za určitých předpokladů. Pokud má zákazník požadavek jsme schopni bazén realizovat na klíč včetně výkopových prací a pokládky okolní dlažby.

Případová studie kompletní renovace polypropylenového bazénu

Polypropylenový bazén 3 x 8 m, který začal téct po 4 letech, a nebylo možné ho opravit. Zákazníkovi jsme navrhli variantu kompletního stržení polypropylenových stěn, protože při výstavbě bazénu se dopustili dělníci chyby, když bazén nechali vypuštěný a okolí zalili betonem. To způsobilo vyboulení stěn bazénu, protože na beton nepůsobil tlak vody z bazénu. Zachováno bylo akorát schodiště, rozvody potrubí a pískovcový lem bazénu. Skelet bazénu jsme stavebně upravili a nainstalovali nové technologie jako trysky a skimmer. Bazén jsme kompletně vvvložkovali filcem a vyvařili jsme ho fólii DLW se vzorem Blue stone. Zákazník má okolo bazénu podobnou dlažbu, což pěkně ladí.  Rekonstrukce byla docela náročná i stavebně, ale výsledek stál za to. Zákazník byl spokojený, že nemusel vykopávat celý bazén, což vzhledem k přístupnosti a pěkné zahradě by bylo nepředstavitelné.

Celková realizace se pohybovala 120 – 150 tis. s DPH

 


Případová studie vyvaření polypropylenového bazénu

Zákazník měl polypropylenový bazén 8 x 4 m, který mu začal téci po 6 letech užívání. Několik pokusů o jeho vyspravení bylo marných, a proto zvolil vyvaření bazénu těžkou fólií. Daná varianta byla pro něj daleko lepší, než vykopat celý bazén a nechat si rozjezdit celou zahradu a okolní dlažbu. Stavebně by taková výměna vyšla daleko dráž než vyvaření bazénu těžkou fólií, která zabezpečí funkčnost bazénu na dalších 30 let. U zákazníka jsme provedli vyřezání dna a nechali jsme pouze polypropylenové stěny. Důvody proč vyřezáváme dno, jsou dva. Pokud se položí nová fólie na původní dno, tak tlak vody způsobí vyrýsování spár z polypropylenového bazénu. A jestliže rekonstrukce probíhá v parném létě, tak se po vypuštění dno polypropylenového bazénu zvlní. A to není ideální stav pro položení nové fólie. Jakmile by se fólie položila na vyboulené dno, které by se po ochlazení narovnalo, zanechalo by to vlny na fólii, což by bylo hodně nepříjemné v případě vysávání. Po odřezání dna došlo na výměnu trysek, skimeru a světel. U potrubí došlo akorát k jeho odtlakování. Zákazník zvolil dno se vzorem mozaika a stěny si nechal modré. Použili jsme na to fólii DLW a Cefil modrý na stěny. Schody si zákazník nechal v mozaikovém provedení.

Celková realizace se pohybovala 80 – 100 tis. s DPH

© POOLTECHNIK s.r.o. 2014Do e-shopu
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.